Wrocław: Pomostem do samolotu

Jest ich 6, każdy ma prawie 20 metrów długości, a wszystkie będą służyć podróżnym wylatującym i przylatującym do Wrocławia. Na placu budowy nowego terminalu powstają pomosty, którymi pasażerowie będą przechodzić do samolotów.

Oszklone pomosty będą połączone albo z rękawami, którymi podróżni wejdą wprost do wnętrza samolotów, albo z klatkami schodowymi, którymi będzie można przejść do autobusów, transportujących pasażerów do samolotów. Każdy pomost będzie obsługiwał dwa gate’y, znajdujące się w hali przedodlotowej na pierwszym piętrze.

– Wyrastające z bryły budynku 20-metrowe korytarze sprawiają, że budowany terminal coraz bardziej przypomina projekt, znany z wizualizacji – mówi Przemysław Marcinkowski, kierownik projektu rozbudowy Portu Lotniczego Wrocław.

Nowy, cztery razy większy terminal lotniczy zostanie otwarty we Wrocławiu za rok. Budynek jest już zadaszony, trwa montaż systemu docieplenia dachu. Pod koniec miesiąca na Strachowice mają przyjechać pierwsze urządzenia do kontroli bezpieczeństwa. Pełną parą ruszą wtedy prace wykończeniowe.

ŹRÓDŁO: Urząd Miejski Wrocławia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *