W co zainwestować 5000 zł, aby zyskać jak najwięcej?

A więc masz odłożone 5000 zł i chcesz je zainwestować. Zastanawiasz się co będzie najlepszą i zapewne najbezpieczniejszą inwestycją. Postaramy się Ciebie ukierunkować na taką formę, która będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.

5000 zł zainwestować w lokatę?

5000 złSporo słyszy się o lokatach. Z jednej strony to ciekawe rozwiązanie, bo wkładamy pieniądze w lokatę i nie interesuje nas zupełnie nic. Możemy o nich zapomnieć, a one zarabiają. Systemy bankowe pozwalają założyć taką lokatę praktycznie w każdym banku, a trwa to nie więcej niż 5 minut.

Jednak czy warto? Średnie oprocentowanie lokat to na chwilę obecną jakieś 3%. A zatem szybki rachunek z inwestycji 5000 zł zarobimy po roku 150 zł brutto, co miesięcznie daje około 12 zł zysku. Robi wrażenie? Prawdopodobnie nie. Gdyby mieć o dwa zera więcej, czyli 500 000 zł, przy zysku około 1200 zł miesięcznie – to już jakoś wygląda, jednak nie czas na gdybanie.

5000 zł zainwestować w giełdę?

Giełda nie jest prostym tematem. I z całym szacunkiem – jeśli czytasz ten tekst, to prawdopodobnie nie znasz się na giełdzie (nie ma w tym nic złego). Otóż inwestycje giełdowe, to lata praktyki, nauki, prób i błędów, porażek i sukcesów.

Przeciętni inwestorzy giełdowi ze średnim doświadczeniem, zarabiają około 10%, a zatem zakładając że poświęcisz trochę czasu na naukę, zarobisz 500 zł, czyli także nie są to ogromne pieniądze, prawda?

A więc w co zainwestować 5000 zł?

Zasada zazwyczaj jest podobna – im więcej energii wsadzisz w pracę, tym więcej możesz zyskać. Warto pomyśleć nad własnym biznesem lub przynajmniej nad prostą inwestycją. Zawsze możesz spróbować pobawić się w sprzedawcę: coś kupić / sprowadzić zza granicy i sprzedać u nas, jednak to wiąże się z tzw. kombinowaniem.

Nie ma złotej zasady

Gdyby istniała złota zasada, zrób ABCD i osiągniesz sukces, to zapewne każdy by z niej skorzystał. Niestety nie ma złotego środka, więc nie uzyskasz jednoznacznej odpowiedzi na pytanie w co zainwestować 5000 zł. Jednak wiedz jedno. Z takiej kwoty można zrobić duże pieniądze. Wielu milionerów zaczynało swój biznes w szopie, a teraz mają ogromne korporacje.

Zanim pomyślisz, że to tylko „fajne gadanie”, zastanów się w czym jesteś gorszy / gorsza od tamtych ludzi.

Powodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *