W co inwestować w 2014 roku?

inwestycje 2014Korzystne inwestycje i związane z nimi wątpliwości to temat rzeka. Co roku borykają się z nimi nie tylko analitycy bankowi i finansiści, od których wymaga się rzetelnych i miarodajnych danych, ale także przeciętni zjadacze chleba, którzy pragną, aby ich dobrze zainwestowane pieniądze nie straciły na wartości, lub nie zostały zamrożone, ale raczej procentowały i dawały rozsądne zyski. Stąd pytanie, gdzie, jak, kiedy i w co inwestować w 2014 roku, aby zyskać i nie martwić się zbytnio o własne dochody.

 

Najczęściej wybieranymi inwestycjami z całą pewnością możemy nazwać lokaty bankowe lub obligacje skarbowe. Ze względu na to, że czasy są stosunkowo niepewne, a sytuacja gospodarcza dość zmienna, odradza się jednak raczej ryzykowne lokaty, stąd właśnie znacznie częściej wybór pada na obligacje i lokaty. Ważne jest jednak to, że wybranie w tym momencie lokaty na okres 1 roku jest dość ryzykownym i niekoniecznie rozsądnym posunięcie. Warto ograniczyć się do około 6 miesięcy, a następnie rozważyć założenie kolejnej lokaty, prawdopodobnie na lepszych warunkach niż wcześniejsza. Dobrym wyborem jest również złoto, ale tutaj także istnieje wątpliwość i pytanie jak długo będzie jeszcze rosła jego cena, a co za tym idzie wartość i zysk z inwestycji w niego.

Kolejnym sposobem na ulokowanie pieniędzy jest giełda, choć jest to już zdecydowanie mniej bezpieczna forma pomnażania pieniędzy ze względu na jej niesłychaną zmienność, którą się cechuje. Decydując się na ten sposób lokowania pieniędzy warto poważnie przemyśleć w jaki sposób je tam ulokować, w kogo lub co zainwestować, na kogo postawić, a jakie spółki omijać z daleka. Ciekawym zjawiskiem i z całą pewnością ważną informacją, jest obserwowana już od jakiegoś czasu tendencja, do kupowania akcji spółek, które rok wcześniej wypadły źle.

Wiele osób nadal jednak uparcie trwa przy przekonaniu, że doskonałą inwestycją są nieruchomości. Zakup mieszkania pod wynajem lub domu. Przy dobrym i korzystnym kredycie na niskich ratach, przy wynajęciu mieszkania lub lokalu pod biuro, kredyt będzie spłacał się z wynajmu, a nieruchomość stale, systematycznie będzie drożeć, dając tym samym doskonałą inwestycję na przyszłość. Ponadto banki po okresie chwilowego kryzysu znowu zaczynają śmielej reklamować i przyznawać kredyty hipoteczne, które stają się siłą napędową do wzrostu cen na rynku nieruchomości.

Obecnie na rynku daje się obserwować pewną niepewność i ostrożność, zarówno ze strony inwestorów jak i banków czy innych instytucji finansowych. Wynika to z faktu, że panują dość niepewne warunki rynkowe i obawa przed nasilającym się kryzysem. Stąd tez wszelkie inwestycje powinny uwzględniać zmiany rynkowe, nawet te mało prawdopodobne, ale jednak możliwe, mogące w znaczny sposób pokrzyżować plany inwestycyjne.

2 comments

comments user
bikiel

Wszystko zależy od kapitału jaki posiadacie. Przy milionowych środkach wychodzi się na tym najlepiej – tj. mając środki na przejęcie inwestycji na poziomie hal do wynajęcia. Tutaj potencjał jest zdecydowanie największy – kwestia tego czy rynek odnajdzie środki.

comments user
rogat

Inwestujcie, szukajcie na to środków, bo na pewno to są tematy na których można całkiem nieźle zarobić. Większym problemem jest jednak też umiejętne wykorzystanie tych powierzchni. koszt to w sumie kilkanaście milionów złotych, ale taka inwestycja wymaga doświadczenia biznesowego i długiej inwestycji.

Opublikuj komentarz