Spadek cen mieszkań na krakowskim rynku nieruchomości

spadek cenCeny nieruchomości w Krakowie, podobnie jak w przypadku kilku innych polskich miast, zaczęły ‎ostatnio spadać.

Jeszcze trzy lata temu za metr kwadratowy dopiero co wybudowanego mieszkania ‎płaciło się od sześciu do siedmiu tysięcy złotych. Obecnie można liczyć na to, że znajdzie się ‎nieruchomość, której cena za metr kwadratowy będzie poniżej tej kwoty. Oznacza to w skrócie, że ‎ceny każdego roku zmniejszają się o około 1 procent.

Sytuacja Krakowa na tle pozostałych miast pod tym względem przedstawia się dość atrakcyjnie. W ‎Gdańsku cena mieszkań wzrosła o prawie trzy procenty, podczas gdy w Warszawie o ponad trzy ‎procenty. Wynika z tego, że zakup mieszkań w Krakowie wciąż jest dobrą inwestycją, która po kilku ‎latach może przynieść znakomite skutki i znaczącą poprawę sytuację materialną.

Najtańszymi dzielnicami od wielu lat pozostaje Bieżanów oraz Nowa Huta, podczas gdy z ‎koniecznością pokrycia największych kosztów spotykają się osoby inwestujące w nieruchomości w ‎Śródmieściu oraz na Krowodrzy.

Chociaż obniżone ceny wciąż są dość wysokie, szczególnie ‎porównując je do tych, które oferują, miasta na północy naszego kraju (na przykład w Olsztynie ‎metr kwadratowy mieszkania można dostać nieco za ponad cztery tysiące złotych), Kraków wciąż ‎cieszy się ogromną popularnością. Wynika to przede wszystkim z oferowanych przez niego ‎atrakcyjnych warunków mieszkaniowych oraz jego klimatu – jak wiadomo, potrafi on przedstawić ‎zainteresowanym osobom wiele możliwości spędzania wolnego czasu czy chociażby rozwijania ‎własnych umiejętności.

Spadek cen mieszkań na krakowskim rynku nieruchomości przyczynia się do nieustannie ‎wzrastającego zainteresowania jego propozycjami. Każdego roku przybywa wiele tysięcy ‎mieszkańców Krakowa, którzy bardzo doceniają to miasto oraz oferowane przez niego warunki. ‎

Decydując się na zakup nieruchomości, warto zastanowić się przynajmniej przez chwilę nad jego ‎możliwościami, aby następnie dojść do wniosku, że jest ich całkiem sporo. Jak okazuje się, wiele osób, które zdecydowały się na zamieszkanie w Krakowie, nawet nie myślą o tym, aby na zawsze go opuścić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *