Najlepsze lokaty

najlepsze lokatyLokaty to oczywiście najprostszy instrument służący oszczędzaniu, ale jednak nie inwestowaniu kapitału. Biorąc pod uwagę poziom oprocentowania lokat w dzisiejszych czasach, ten instrument zabezpiecza nas głównie przed skutkami inflacji, czyli zjadaniu przez nią naszych oszczędności. Oczywiście nie oznacza to, że nie warto posługiwać się lokatami. I to nie tylko w sytuacji, gdy nie czujemy się najmocniejsi w inwestowaniu. Dość często na rynku finansowym pojawiają się jakieś perełki, z bardzo korzystnym oprocentowaniem, zarówno wśród lokat krótko jak i długoterminowych.

Przykład dobrej lokaty

Przykładem takiej ciekawej i bardzo dobrze oprocentowanej lokaty krótkoterminowej jest obecnie Lokata na Start w Getin Banku. Jej warunki, to 4,5% w skali roku, lokata jest zakładana na zaledwie 2 miesiące. Lokatę mogą założyć także klienci spoza banku. Minimalny depozyt 500 zł. Idealna propozycja aby pomnożyć kapitał z przeznaczeniem na zbliżające się wakacje.

Lokata kwartalna

Natomiast interesującą ofertę lokaty kwartalnej posiada Idea Bank. Lokata Happy, bo o nią tu chodzi to 3 miesięczny depozyt o wysokości minimum 1000 zł, oprocentowany 4,5 % w skali roku. Nie trzeba zakładać konta w banku. Kolejną propozycją Idea Banku jest jedna z nielicznych już na rynku lokat jednodniowych, lokata PING PONG.

Oprocentowana 4% w skali roku. Pieniądze, które przelejesz na lokatę wieczorem, wypracowują zysk w ciągu nocnych 12 godzin by potem powrócić na twoje konto. Lokata nie odnawia się automatycznie. Więcej szczegółów na http://www.ideabank.pl/klienci-indywidualni-lokata-ping-pong

Najlepsze lokaty c.d.

Jeszcze jedna godna uwagi propozycja to Lokata Bezkarna BGŻ Optima. Oprocentowana na 4% w skali roku, wymaga 3 miesięcznego depozytu w wysokości minimum 1000 zł, ale można ją zerwać wcześniej, bez utraty odsetek. Stąd nazwa. Lokata ta wiąże się z koniecznością założenia konta osobistego.

Lokata dla zamożnych

Jeśli jesteś zamożny możesz również zainteresować się 1 miesięczną lokatą na 5% w Lions Bank. Minimalny depozyt to 200 000 złotych. To propozycja dla nielicznych, ale jeśli chodzi o oprocentowanie, niewątpliwie najlepsza na rynku.

800 zł w miesiąc nie robiąc zupełnie nic, to ciekawa propozycja.

Podsumowanie

Lokaty nie są być może przykładem na agresywne inwestowanie. Za to jest do dobra forma dla tych, którzy chcą oszczędzać pieniądze spokojnie i bezpiecznie. Przy lokacie nie musisz ruszyć nawet palcem, a pieniądze rosną.

Jeden komentarz na temat “Najlepsze lokaty

  1. Jeżeli chcemy zacząć oszczędzać nasze fundusze, to oczywistą sprawą jest fakt, iż trzeba skorzystać z takiej lokaty, która będzie dla nas najlepsza, gdyż tylko dzięki takim zabiegom, możemy liczyć na potencjalnie największy zysk. Jak znaleźć taką lokatę? Bardzo prosto. Wystarczy skorzystać z porównywarki finansowej bądź rankingu lokat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *