Mieszkania dwupokojowe M3 najlepszą inwestycją jeśli chodzi o nieruchomości?

mieszkanie m3Mieszkania dwupokojowe, czyli popularne M3, od lat należą do najczęściej poszukiwanych i kupowanych lokali na rynku nieruchomości.

Wystarczy przytoczyć chociażby dane o rynku nieruchomości publikowane przez GUS, firmy pośredniczące w obrocie nieruchomościami czy nawet NBP.

Głównym składnikiem sukcesu małych, dwupokojowych mieszkań jest niesłabnący popyt wynikający z dwóch głównych czynników:

  • potrzeby kupujących na nieruchomość z więcej niż jednym pokojem
  • oraz ich możliwości finansowych.

Dwupokojowe lokale biją rekordy popularności w rodzinach, w których pojawia się dziecko.

Niejednokrotnie są to także jedyne więcej niż jednopokojowe lokale, na które ich stać. Paradoksalnie, programy typu Rodzina na Swoim z jednej strony miały pomagać rodzinom w zakupie nieruchomości, ale z drugiej strony przez wpływ na windowanie ceny w stratosferę, znacznej części chętnych zakup uniemożliwiały lub poważnie utrudniały.
Przyczyn popularności M3 należy szukać nie tylko w potrzebach i możliwościach finansowych potencjalnych kupujących, ale także wartości użytkowej uwzględniając cenę wyłożoną przez kupujących. W porównaniu do niedużych kawalerek, mieszkania dwupokojowe wygrywają na starcie. Kawalerki niejednokrotnie niewiele ustępują metrażem mieszkaniom dwupokojowym lub wręcz przeciwnie, kawalerki przerabiane są na mieszkania dwupokojowe.

Mieszkania dwupokojowe w porównaniu do mieszkania jednopokojowego, może przynieść większy zysk zarówno z wynajmu, jak również ze sprzedaży.

Popularność tego segmentu sprawia, że modernizacja dużych kawalerek bywa bardzo zyskowna niezależnie od sposobu, w jakim właściciel ma zamiar osiągać z niej przychód.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *