Kredyt a ujemny wynik finansowy firmy

ujemny wynikProwadzenie firmy to bardzo trudne zadanie. Pomimo starań często okazuje się, że zamiast generowania zysku firma generuje straty. Szansą dla takich firm jest dofinansowanie i rozwinięcie swojej działalności. Jak to zrobić?

Jednym z kilku rozwiązań jest kredyt dla firm z ujemnym wynikiem finansowym. Uściślając należy dodać, że w zasadzie firma, która notuje ujemny wynik finansowy nie może otrzymać kredytu, ale kredyt tego rodzaju jest wyjątkiem od tej zasady. Aby taki kredyt otrzymać, należy przedstawić w banku biznes plan oraz plan naprawczy, który spowoduje wyprowadzenie firmy na prostą.

Pracownicy banku ocenią szanse powodzenia planu i przyznają kredyt bądź odmawiają jego udzielenia.

Firma z ujemnym wynikiem finansowym jest dla banku klientem z kategorii trudnych, dlatego zrozumiałym jest, że w przypadku zgody na udzielenie kredytu, bank będzie wymagał solidnych jego zabezpieczeń. Najczęściej zabezpieczeniem takiego kredytu jest zastaw na firmowej nieruchomości, jednak to nie jest generalna zasada. Możliwy jest również zastaw na majątku ruchomym firmy lub inne formy zabezpieczenia.

Czy warto ubiegać się o taki kredyt?

Bez wątpienia jest on jedną z możliwości uratowania źle działającej firmy, a to zawsze warto robić. Przed podpisaniem umowy kredytowej warto jednak sprawdzić, czy koszt kredytu nie będzie zbyt wysoki.

W takiej sytuacji bowiem kredyt może dodatków pogrążyć firmę a na tym żadnemu właścicielowi firmy nie zależy. Warto więc rozważać, liczyć i jeśli oferta jest korzystna, po prostu decydować się na podpisanie umowy kredytowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *