KGHM Ecoren – trzy lata inwestycji i innowacji

KGHM Ecoren często określony jest mianem Dolnośląskiego Lidera Innowacji. Podsumowanie trzeciego roku jego działalności podkreśla przy tym, że miano to wcale nie przylgnęło do niego przez przypadek, ale jest w pełni zasłużone.

Strategia firmy przyjęta przed trzema laty zakładała przede wszystkim rozwój produkcji metali rzadkich, wzmocnienie pozycji oddziału KGHM na rynku kruszyw, a także uruchomienie nowego segmentu działalności polegającego na zagospodarowywaniu zużytego sprzętu elektrycznego oraz elektronicznego. Trzeci rok jej działalności potwierdził, że plany wcale nie były zbyt ambitne, pracownicy z dumą mogą przy tym mówić nie tylko u udanych inwestycjach w nowe zakłady, ale również o profesjonalnych pracach badawczych przynoszących spektakularne sukcesy.

Ostatni rok działalności nie napawał optymizmem, zarówno w Europie, jak i w innych częściach świata mówiono bowiem przede wszystkim o recesji, a nie o rozwoju i szansach, jakie otwierają się przed przedsiębiorcami. Mimo to KGHM Ecoren nie zdecydował się na rezygnację z planowanych już wcześniej inwestycji związanych z liniami produkcyjnymi, rozpoczęto więc budowę trzech zakładów, które mają mieć duże znaczenie dla przyszłości firmy. Mowa tu zarówno o zakładzie odpowiadającym za produkcję renu, jak i o linii wykorzystywanej do produkcji renu metalicznego. Nie zapomniano również o przeróbce zużytego sprzętu AGD i RTV przyczyniając się w ten sposób do wejścia w życie największych projektów spółki od roku 2007.

Jedną z najciekawszych inwestycji wydaje się w tym kontekście zakład odpowiedzialny za produkcję eluatów zlokalizowany na terenie Huty Miedzi w Głogowie. Powstał on w ekspresowym tempie, a zarówno prace budowlane, jak i inwestycyjne trwały jedynie przez 6 miesięcy. To właśnie dzięki niemu możliwe stanie się podwojenie produkcji renu przez Ecoren, co wzmocni pozycję firmy nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami. Jest to jedno z podstawowych zadań firmy, jako że ren ciągle jeszcze cieszy się mianem jednego z najważniejszych jej produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *