Co warto sprawdzić przed zakupem nieruchomości?

zakup nieruchomościZakupując dom lub mieszkanie nierzadko podlegamy swoistego rodzaju euforii.

Zapominając, że przed sfinalizowaniem umowy kupna-sprzedaży, nie tylko warto, ale koniecznie należy sprawdzić kilka istotnych spraw. Brak sprawdzenia pewnych okoliczności może kosztować nas bardzo wiele, łącznie z utratą prawa do nieruchomości i stratą pieniędzy.

Czy warto inwestować w działki rolne?

działki rolne inwestycjeW trudnych czasach ludzie zawsze zadają sobie pytanie w co zainwestować, żeby nie stracić, ba nawet mimo wszystko zarobić.

Kiedy pieniądze tracą wartość, a przetasowania na rynkach walutowych przyprawiają o zawrót głowy pora pomyśleć o innych modelach inwestowania.

Inwestowanie w złoto – czy się jeszcze opłaca?

inwestowanie w złotoGeorge Soros stwierdził: „Kruszec zawiódł inwestorów” nie on jeden odwraca się od złota, po 12 latach wzrostów nastąpiły poważne spadki, inwestorzy odnotowali 30% spadki i wygląda na to, że nie jest to krótka dekoniunktura, ale niestety dłuższy trend spadkowy.

Gdzie zainwestować oszczędności?

Masz oszczędności, które chcesz zainwestować, jednak tutaj zamiast pytać o to w co zainwestować oszczędności, lepiej byłoby zapytać gdzie oszczędzać oszczędności.

Czy jest sens inwestować małe kwoty?

inwestowaćMałych kwot rzędy kilkuset czy kilku tysięcy złotych, nie ma sensu inwestować. Obecnie lokaty proponują śmieszne oprocentowanie rzędu 3%, a programy inwestycyjne i oferty maklerskie banków, nie są porywające. Ciężko znaleźć korzystną ofertę, która by przewidywała zysk powyżej 5%.

Czy inwestowanie w działki rolne jest opłacalne?

działka rolnaW jaką branżę zainwestować zaoszczędzony kapitał, aby uzyskać satysfakcjonujące zyski? Pewnie każdy, kto ma zamiar zająć się własnym biznesem zadaje sobie na początku to pytanie. Oczywiście nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy głównie od zasobów naszego portfela oraz od naszych oczekiwań, co do inwestycji. Jeśli poważnie myślimy o zainwestowaniu w ziemię, warto zastanowić się nad zakupem gruntów rolnych.

Fundusze REIT, czyli wspólne inwestowanie w rynek nieruchomości

reitOsoba, która zamierza indywidualnie i bezpośrednio inwestować na rynku nieruchomości, może napotkać rozmaite przeszkody i problemy, zwłaszcza w przypadku słabego rozeznania w świecie finansów. Znacznie lepszym sposobem jest inwestowanie pośrednie, na przykład poprzez fundusze inwestycyjne lokujące środki finansowe w nieruchomości, tym bardziej, że na polskim rynku kapitałowym działają fundusze wyspecjalizowane w tego rodzaju inwestycjach.

W co inwestować w 2014 roku?

inwestycje 2014Korzystne inwestycje i związane z nimi wątpliwości to temat rzeka. Co roku borykają się z nimi nie tylko analitycy bankowi i finansiści, od których wymaga się rzetelnych i miarodajnych danych, ale także przeciętni zjadacze chleba, którzy pragną, aby ich dobrze zainwestowane pieniądze nie straciły na wartości, lub nie zostały zamrożone, ale raczej procentowały i dawały rozsądne zyski. Stąd pytanie, gdzie, jak, kiedy i w co inwestować w 2014 roku, aby zyskać i nie martwić się zbytnio o własne dochody.

Korzystne inwestycje na 2014 rok

2014Wraz z nadejściem nowego roku pojawiają się nowe propozycje i alternatywy dla korzystnych i dochodowych inwestycji, które w tym roku rzeczywiście mogą przynieść realny zysk. Jak co roku sytuacja ta ulega diametralnej zmianie, a aktywa, w które chcemy zainwestować ulegają zmianie, w zależności od sytuacji gospodarczej kraju i świata.