Most na Wiśle koło Kwidzyna – jeden z najdłuższych w Europie

W lipcu otworzono nowy most na Wiśle – tym razem pod Kwidzynem, jednym z miast w województwie Pomorskim.

Konstrukcja ‎charakteryzuje się ogromnymi rozmiarami. Uważa się ją za jeden z najdłuższych europejskich ‎mostów. Nic dziwnego, posiada ona ponad osiemset metrów długości, szesnaście metrów ‎szerokości i sześć przęseł. Co więcej, jest to jeden z nielicznych w naszym kraju, który został ‎postawiony lub odnowiony w ostatnich latach.
Zadziwiająca okazuje się nie tylko jego długość, lecz także wartość. Na jego budowę przeznaczono ‎ponad trzysta milionów. Okazuje się, że tak wysoka inwestycja była w tym przypadku po prostu ‎niezbędna. Obok Kwidzyna przebiega jedna z najważniejszych polskich autostrad, autostrada A1, ‎która dzięki motowi może być połączona z drogami wiodącymi do wielu okolicznych większych i ‎mniejszych miejscowości.

KGHM Ecoren – trzy lata inwestycji i innowacji

KGHM Ecoren często określony jest mianem Dolnośląskiego Lidera Innowacji. Podsumowanie trzeciego roku jego działalności podkreśla przy tym, że miano to wcale nie przylgnęło do niego przez przypadek, ale jest w pełni zasłużone.

Otwarcie Lubelskiego Parku Technologicznego

Od momentu przystąpienia naszego kraju do Unii Europejskiej wiele mówi się o rozwoju Polski Wschodniej. W ambitnych planach szczególne miejsce zajmuje Lublin, zwraca się bowiem uwagę na to, że jest to nieformalna stolica regionu. W ostatnich miesiącach deklaracje coraz częściej zyskują konkretne formy, czego najlepszym dowodem jest oficjalne otwarcie Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego dokonane przez minister Elżbietę Bieńkowską i wicepremiera Krzysztofa Hetmana.

Wrocław: Pomostem do samolotu

Jest ich 6, każdy ma prawie 20 metrów długości, a wszystkie będą służyć podróżnym wylatującym i przylatującym do Wrocławia. Na placu budowy nowego terminalu powstają pomosty, którymi pasażerowie będą przechodzić do samolotów.

Wizz Air otwiera bazę we Wrocławiu

samolotWęgierskie tanie lotnicze Wizza Air działające od 2004 roku posiadają szesnaście baz operacyjnych ‎w Europie, w tym także pięć w Polsce. Można znaleźć je w Katowicach, Warszawie, Poznaniu, ‎Gdańsku i Wrocławiu. Jak na tle wszystkich miast przedstawia się w tym zakresie to ostatnie?