Gdzie zainwestować oszczędności?

Masz oszczędności, które chcesz zainwestować, jednak tutaj zamiast pytać o to w co zainwestować oszczędności, lepiej byłoby zapytać gdzie oszczędzać oszczędności.

Czy jest sens inwestować małe kwoty?

inwestowaćMałych kwot rzędy kilkuset czy kilku tysięcy złotych, nie ma sensu inwestować. Obecnie lokaty proponują śmieszne oprocentowanie rzędu 3%, a programy inwestycyjne i oferty maklerskie banków, nie są porywające. Ciężko znaleźć korzystną ofertę, która by przewidywała zysk powyżej 5%.

Jeśli takowe programy istnieją, to zazwyczaj wymagają od nas pewnych działań – na przykład regularne wpłaty x kwoty przez dany okres czasu, a zatem zamrożenie środków na dość długi czas.

Dodatkowo wiele z nich obarczone jest ryzykiem – wszędzie tam, gdzie można dużo zyskać, jest także duże ryzyko.

Czy lokaty i programy oszczędnościowe mają sens?

Jeśli wychodzisz z założenia, że zbierasz środki na konkretny cel – na przykład na samochód i jesteś w stanie odkładać powiedzmy 500 zł, to tak – ma to sens. Środki nie zarobią milionów, ale od kwoty 5000 zł przy oprocentowaniu 3% na lokacie, zarobimy 150 zł, przez 5 lat będzie to 750 zł, a więc jakaś kwota, która w pewnym sensie ucieszy oko.

I tak zamrażamy te pieniądze, i tak je odkładamy, więc lepiej żeby dawały jakikolwiek zysk niż żaden. Dodatkowo jeśli regularnie zasilasz konto, to dziś jest to 150 zł od 5000 zł, jednak za 2 lata, będzie to już 210 zł od 7000 zł, więc wraz ze wzrostem kapitału, rosną nasze zyski z lokaty.

Jeśli jednak nastawiasz się w taki sposób, że pieniądze z lokaty pozwolą Ci się utrzymać lub będą jakimś znacznym dochodem, to ostrzegamy, że nie ma to większego sensu.

Gdzie zainwestować oszczędności – a może biznes?

Warto pomyśleć o własnym biznesie. Choćby miał być to mały sklep lub usługi. Dobrze ulokowane środki, mogą rozwinąć nasz biznes, a co za tym idzie – dostarczyć nam dochód. Nie jest to najprostsze rozwiązanie – ba! Być może najtrudniejsze, jednak tam gdzie wsadzona jest energia i zaangażowanie, tam są zyski i korzyści.

Powodzenia.

3 komentarze na temat “Gdzie zainwestować oszczędności?

  1. Ma okazje w całej Polsce, tak więc zainwestować można i to całkiem spore pieniądze. Potrzebny pomysł na wykorzystanie tej powierzchni – ktoś kto nie jest w stanie wyłożyć na start odpowiednich środków, ten nigdy nie zrobi na tym dobrego biznesu.

  2. Chciałaby polecić Państwu, ciekawy moim zdanie projekt,
    w którym można inwestować w produkty oraz pomnażać kapitał.
    Dodam, też że każda inwestycja z Państwa strony pozwoli mi na realizację także moich planów inwestycyjnych, gdyż jest to mój link polecający w programie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *