Czy warto inwestować w zakup apartamentów nad morzem?

czy wartoW co by tu zainwestować? Takie pytanie stawiają sobie co dzień dziesiątki biznesmenów próbujących rozkręcić intratny interes. Co może dać lukratywne zyski, a co się kompletnie nie opłaca?

 

Sporym zainteresowaniem cieszy się ostatnio inwestowanie w nieruchomości. Kupno wielkich powierzchni magazynowych, które można potem wynajmować firmom, kupno mieszkań typowo pod długoterminowy wynajem dla osób prywatnych – to dopiero niektóre z opcji dla osób, które dysponują sporym kapitałem do zainwestowania. Innym ciekawym rozwiązaniem w zakresie inwestowania w nieruchomości jest zakup apartamentów w miejscowościach wczasowych, które mogą potem stanowić atrakcyjną ofertę dla turystów.

 

W których rejonach Polski inwestycje w apartamenty są najbardziej opłacalne?

 

Nie ulega wątpliwości, że w tych najbardziej obleganych przez urlopowiczów, czyli nad morzem i w górach. Przy czym właśnie to drugie rozwiązanie wydaje się lepsze, ponieważ sezon turystyczny trwa tam niemal przez cały rok. Oczywiście z lekką przewagą w miesiącach letnich, ale chyba każdy zgodzi się z tym, że w górach przez cały rok jest co robić. No, a jeżeli przez cały rok napływają tam turyści, to muszą przecież gdzieś nocować. Inwestowanie w zakup apartamentów w górach wydaje się zatem dochodowym interesem, niemniej jednak, podobnie jak w przypadku każdego rodzaju biznesu, również i tu należy uważać i wszystko zrealizować tak, aby nie ponieść straty.

 

Kluczowe znaczenie ma wybór odpowiedniego miejsca, w którym nasz obiekt noclegowy miałby się znaleźć. Najlepiej inwestować w budynki usytuowane w samym centrum życia turystycznego. Stawiajmy zatem na najpopularniejsze miejscowości wczasowe nad morzem np. Kaszuby czy Półwysep Helski. Kolejna ważna rzecz – dobrze byłoby, gdyby obiekt ulokowany był blisko innych atrakcji turystycznych. Przy wyborze bazy noclegowej, urlopowicze często sugerują się właśnie tym, ile czasu będą musieli stracić na dotarcie do punktów, w których będą przebywać, jak np. ośrodki rekreacyjne, wyciągi narciarskie, centra SPA, bary czy restauracje.

 

Jeśli już mamy optymalną lokalizację, czas na zorganizowanie samego ośrodka wczasowego. Ponieważ turyści lubią wynajmować pokoje i apartamenty, w których jest po prostu ładnie, warto zadbać o to, aby wnętrza zostały zaprojektowane estetycznie, z pomysłem i w dobrym guście. Teraz pozostaje już tylko postarać się o kompetentnego menedżera naszego ośrodka wczasowego i o odpowiednie rozpropagowanie oferty wśród potencjalnych klientów.

2 komentarze na temat “Czy warto inwestować w zakup apartamentów nad morzem?

  1. Na pewno przede wszystkim warto wejść w nieruchomości , ale na rynku nie ma pod to kapitału. Na pewno potencjał jest spory – tylko czy rynek ma na to środki?

  2. daje potencjał i pozwala zainwestować, ale wszystko jest kwestią posiadania odpowiedniego budżetu. Nie ma co ukrywać, że takie inwestycje są przeznaczone dla poważnych graczy, mających doświadczenie i porządne budżety, a nie dla kogoś przypadkowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *