Czy warto inwestować w zakup apartamentów nad morzem?

czy wartoW co by tu zainwestować? Takie pytanie stawiają sobie co dzień dziesiątki biznesmenów próbujących rozkręcić intratny interes. Co może dać lukratywne zyski, a co się kompletnie nie opłaca?

 

Sporym zainteresowaniem cieszy się ostatnio inwestowanie w nieruchomości. Kupno wielkich powierzchni magazynowych, które można potem wynajmować firmom, kupno mieszkań typowo pod długoterminowy wynajem dla osób prywatnych – to dopiero niektóre z opcji dla osób, które dysponują sporym kapitałem do zainwestowania. Innym ciekawym rozwiązaniem w zakresie inwestowania w nieruchomości jest zakup apartamentów w miejscowościach wczasowych, które mogą potem stanowić atrakcyjną ofertę dla turystów.

 

W których rejonach Polski inwestycje w apartamenty są najbardziej opłacalne?

 

Nie ulega wątpliwości, że w tych najbardziej obleganych przez urlopowiczów, czyli nad morzem i w górach. Przy czym właśnie to drugie rozwiązanie wydaje się lepsze, ponieważ sezon turystyczny trwa tam niemal przez cały rok. Oczywiście z lekką przewagą w miesiącach letnich, ale chyba każdy zgodzi się z tym, że w górach przez cały rok jest co robić. No, a jeżeli przez cały rok napływają tam turyści, to muszą przecież gdzieś nocować. Inwestowanie w zakup apartamentów w górach wydaje się zatem dochodowym interesem, niemniej jednak, podobnie jak w przypadku każdego rodzaju biznesu, również i tu należy uważać i wszystko zrealizować tak, aby nie ponieść straty.

 

Kluczowe znaczenie ma wybór odpowiedniego miejsca, w którym nasz obiekt noclegowy miałby się znaleźć. Najlepiej inwestować w budynki usytuowane w samym centrum życia turystycznego. Stawiajmy zatem na najpopularniejsze miejscowości wczasowe nad morzem np. Kaszuby czy Półwysep Helski. Kolejna ważna rzecz – dobrze byłoby, gdyby obiekt ulokowany był blisko innych atrakcji turystycznych. Przy wyborze bazy noclegowej, urlopowicze często sugerują się właśnie tym, ile czasu będą musieli stracić na dotarcie do punktów, w których będą przebywać, jak np. ośrodki rekreacyjne, wyciągi narciarskie, centra SPA, bary czy restauracje.

 

Jeśli już mamy optymalną lokalizację, czas na zorganizowanie samego ośrodka wczasowego. Ponieważ turyści lubią wynajmować pokoje i apartamenty, w których jest po prostu ładnie, warto zadbać o to, aby wnętrza zostały zaprojektowane estetycznie, z pomysłem i w dobrym guście. Teraz pozostaje już tylko postarać się o kompetentnego menedżera naszego ośrodka wczasowego i o odpowiednie rozpropagowanie oferty wśród potencjalnych klientów.

5 komentarzy na temat “Czy warto inwestować w zakup apartamentów nad morzem?

  1. Na pewno przede wszystkim warto wejść w nieruchomości , ale na rynku nie ma pod to kapitału. Na pewno potencjał jest spory – tylko czy rynek ma na to środki?

  2. daje potencjał i pozwala zainwestować, ale wszystko jest kwestią posiadania odpowiedniego budżetu. Nie ma co ukrywać, że takie inwestycje są przeznaczone dla poważnych graczy, mających doświadczenie i porządne budżety, a nie dla kogoś przypadkowego.

    • O każdej inwestycji w nieruchomość można powiedzieć że nie jest dla kogos przypadkowego. Tutaj wchodzą w gre spore środki finansowe. Nie zmienia to jednak faktu ze jeżeli ktoś już się decyduje na taki zakup to po prostu musi skalkulować co bardziej się oplaca. Patrzac na tendencje rynku widać ze szybszy zwrot gwarantują inwestycje w kurorty turystyczne. Z tego powodu ja rozważam zakup Apartamentu Rowy nad morzem.

  3. Uważam, że jak najbardziej warto jest dokonać inwestycji zakupu mieszkania nad morzem. Zwłaszcza, że jest to inwestycja, która się zwraca a i pozwala zarabiać na sobie. My jakiś czas temu kupiliśmy apartament w Rowach i jesteśmy bardzo zadowoleni z podjęcia takiej decyzji. Nie dość, że sami możemy skorzystać z mieszkania to i prowadzimy czynny wynajem apartamentu pod turystów i nie tylko. Co prawda nie mamy czasu sami się tym zajmować, jeździć z Warszawy za każdym razem aby przekazać czy też odebrać klucze, no ale jak się okazało nie było najmniejszego problemu w tej kwestii bo inwestor u którego nabyliśmy mieszkanie ma podpisaną umowę z firmą, która z kolei zajmuje się prowadzeniem wynajmowania apartamentów dla wczasowiczów. Więc skorzystaliśmy z tego. Odpalamy jakiś tam procent za zajmowanie się wszystkim a sami żyjemy na drugim końcu Polski i zarabiamy na tym. Więc jeżeli tylko ktoś ma kapitał początkowy, albo możliwość wzięcia pożyczki to jak najbardziej mówimy mu, żeby to zrobił i się nie zastanawiał.

  4. Zdecydowanie warto. Sama jakiś czas temu kupiłam mieszkanie w lubicz apartament (apartamentyrowy.pl) i jestem zadowolona że zdecydowałam się na taką inwestycję pieniędzy. Jest to świetna forma ich zarobienia. I wcale nie trzeba być poważnym graczem, żeby podjąć taką decyzję – wystarczy z rozsądkiem wybrać lokalizacje i odpowiedzialnego dewelopera, który nie puści nas z torbami. Ja ze swojego jestem bardzo zadowolona zwłaszcza, że wszystko jest tak jak było mówione na samym poczatku podczas pokazywania pierwszych planów i że mieszkanie zostało oddane na czas, co pozwoliło mi na szybkie zaczęcie przystosowywania go pod wczasowiczów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *