Czy warto inwestować w działki rolne?

działki rolne inwestycjeW trudnych czasach ludzie zawsze zadają sobie pytanie w co zainwestować, żeby nie stracić, ba nawet mimo wszystko zarobić.

Kiedy pieniądze tracą wartość, a przetasowania na rynkach walutowych przyprawiają o zawrót głowy pora pomyśleć o innych modelach inwestowania.

Czy warto inwestować w działki rolne?

Co by nie mówiono, tradycyjnych i sprawdzonych, bo nie ma lepszego sposobu na zainwestowanie kapitału jak w ziemię rolną. Oczywiście można ją również odrolnić i sprzedać jako działkę budowlaną, ale po kolei. Kiedy najlepiej zacząć myśleć o zakupie? Oczywiście wtedy gdy ziemia jest najtańsza, żeby móc odsprzedać ją z zyskiem.

Trzeba jednak od razu przyznać, że spekulacja na ziemi to nie jest rzecz, która często kończy się zyskownym sukcesem. Inwestycja w grunty rolne jest dużo bardziej opłacalna długofalowo, najczęściej w kilkudziesięcioletniej perspektywie. Hektary kupuje dziadek, a korzystają na tym jego wnuki. Jednak tak daleka perspektywa absolutnie nie powinna nas zniechęcać. I jest ku temu kilka poważnych powodów.

Duży zysk

Po pierwsze zysk tutaj jest praktycznie 100%, co nie występuje praktycznie w żadnym innym typie inwestycji. Na ziemi stracić nie można w przeciągu ostatniego 10-lecia grunty rolne dawały zysk z inwestycji mniej więcej 20% rocznie. W chwili obecnej cena hektara to około 22 tys złotych, jeśli taką ziemię odrolnimy to jej wartość natychmiastowo wzrośnie niemal 4 krotnie.

Co więcej z działką?

Po drugie taki majątek jest niekłopotliwy w utrzymaniu. Ziemi nikt nam nie ukradnie, jedyny koszt jej utrzymania to opłata podatku gruntowego.

Jeżeli my sami nie zamierzamy zostać rolnikami, ani ziemi wydzierżawiać wystarczy zadbać o to aby dwa razy w roku pole zostało zaorane, tudzież skoszona na nim trawa, choć wysiłek aby stać się rolnikiem jeśli nabywamy dużo ziemi, może okazać się opłacalny ze względu na dopłaty.

Zaplanuj tę inwestycję

Oczywiście zawsze są jakieś ale… Tutaj wynikają one jedynie z potrzeby dokładnego zaplanowania takiej inwestycji. Każda ziemia jest oczywiście w cenie, jednak warto przemyśleć dokładnie miejsce zakupu działki, czy nawet klasy gruntów jakie nabywamy. Tu też obowiązuje zasada, że im więcej włożymy, tym więcej zyskamy.

Jeśli nadal nie masz pewności czy warto inwestować w działki rolne, poczytaj o innych sposobach na inwestycje, o których piszemy w naszych artykułach.

Powodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *